פעילות סביבתית

פעילות סביבתית – חיבור בין אדם למקום

ככל שנקדים לשתף ולחשוף את הילדים לפעילויות סביבתיות ואקולוגיות שונות, יגדל הסיכוי לפתח בקרבם מודעות והבנה כלפי הסביבה כחלק בלתי נפרד מהערכים הבסיסיים שלהם. כך, ילדים צעירים נמצאים בשלב הנכון ביותר בחייהם להתפעלות מיופיו של הטבע ולפיתוחם של הרגלים סביבתיים נכונים שילוו אותם בבגרותם. הדרך הטובה ביותר להנחלה והטמעת ערכים סביבתיים הקשורים לשמירה על הסביבה היא באמצעות התנסותם הפעילה של הילדים. לשם כך יש ליצור בעבורם חוויות שעיקרם הוא מפגש בלתי אמצעי עם הסביבה.

מהן המטרות של פעילות סביבתית?

  • יצירת מודעות בקרב ילדים לסוגים שונים של מפגעים סביבתיים.
  • יצירת הכרה ביכולתנו העצמית להשפיע על איכות הסביבה בטווח המיידי והארוך.
  • להכשיר את הילדים הפעילים כ"סוכני שינוי" המביאים את נושא שמירת איכות הסביבה לחבריהם, משפחתם וסביבת מגוריהם. ובכך לחזק את נושאי איכות הסביבה השונים במעגלים רחבים יותר(משפחתי, כיתתי ובית ספרי).
מה המשמעות של הפעילות הסביבתית לקהל היעד ולארגון (בית הספר/ המועצה המקומית)?

הפעילות תביא להידוק הקשרים החברתיים והגברת הסולידריות בין חברי הקהילה – ילדים, בני נוער ומבוגרים. כפועל יוצא מכך תגבר המודעות החיובית לנושאי קיימות ואיכות הסביבה .

מהם הנושאים שאנו מעבירים בפעילות סביבתית?

  • מחזור: הבנת האפשרויות הגלומות בחומרים הניתנים לשימוש חוזר, בכלים חד פעמיים או במוצרים שונים שסיימו את תפקידם המקורי. הפסלים והאובייקטים שאנו יוצרים מכילים גרוטאות ופסולת שנאספה ע"י התלמידים בבתים, ברחובות ובסביבת המגורים הקרובה ומוצאת את דרכה החדשה בדמות פסל או מתקן סביבתי שימושי בחצר בית הספר או השכונה. התלמידים משתמשים בחפצים ומוצרים שונים הניתנים לשימוש חוזר באופן מפתיע ושונה מזה שיועד להם מלכתחילה.
  • גינות קהילתיות: קיום סדנאות פעילות בשיתוף התלמידים, מורים לחקלאות וקיימות. ביחד אנחנו יוצרים גינות אקולוגיות וסביבות לימוד ירוקות. ניצור מרחבי שתילה וישיבה, אדניות לצמחי תבלין, שתילת פרחים מושכי פרפרים ומטבחי חוץ שמיועדים להפעלה ע"י התלמידים עצמם. התלמידים ילמדו הלכה למעשה שהגינון הקהילתי תורם לחיזוק הקשרים בין האדם לקהילה,ובין היחיד לבין האדמה, יוצר מקום מפגש, עוזר בשימור שטחים פתוחים או מוזנחים, מסייע בהכרת מגוון צמחים ובעלי חיים שונים.
  • משחקים לימודיים: סדנאות מיוחדות בשיתוף המורים, התלמידים וההורים ליצירתם של משחקי לימוד בתחומי השפה השונים: עברית, אנגלית ומתמטיקה. המשחקים נמצאים בחצרות ובמרחבים הפתוחים של בית הספר או גני הילדים.
  • בניית תערוכות ועיצוב חצר בית הספר: מגוון סדנאות בשיתוף התלמידים ליצירת אובייקטים סביבתיים, עיצוב, בנייה והצבה משותפת של תערוכות תלמידים. ביחד אנחנו מעצבים יוצרים ומשפרים את חזות בית הספר. התלמידים שותפים ליצירה אמנותית לא שגרתית בקנה מידה גדול ומתנסים בטכניקות יצירה ובנייה מגוונות: תבליטים, מסגרות לנוף ועוד.

 

אם ברצונכם לגלות, ללמוד ולחוות במו ידיכם את חשיבות הפיסול הסביבתי, ליצור באמצעות חומרים ממוחזרים ולחזק את הקשרים הקהילתיים, אנו מזמינים אתכם להשתתף בסדנאות ייחודיות בהם נלמד כיצד לשתף פעולה ויחד נוכל לעשות שינוי קטן בתוך הקהילה ולחבר אנשים למען מטרה גדולה. אשמח אם תפנו אליי למידע נוסף בטלפון: 052-2692135 או שתצרו קשר כאן.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן