ציורי קיר

סדנאות ציורי קיר – מעט רקע

מאז שחר האנושות, בכל רחבי העולם, בני אדם ציירו על גבי קירות, ציורי הקיר העתיקים ביותר נתגלו במערות בספרד וארכיאולוגים מעריכים שצוירו לפני כ40,000 שנה לערך. ציורים נוספים התגלו במערות באוסטרליה ובאיטליה והם צוירו לפני למעלה מ-30,000 שנה. ציורי קיר נוספים שהשתמרו בצורה טובה מאוד הם ציורים מקברים במצריים העתיקה שמתוארכים בסביבות 3,000 שנה לפנה"ס. מפורסמים מאד ציורי הקיר של התרבות המינואית ובעיר פומפי שנחרבה בהתפרצות הר געש.

במהלך ההיסטוריה, השתמשו בטכניקות שונות ומגוונות:
  • פרסקו – פיגמנט המעורבב עם מים ומונח על גבי טיח או סיד.
  • סקו – צביעת הקיר כאשר הטיח יבש, מצריך חומר מקשר על מנת לחבר את הפיגמנט לקיר.
  • מצו פרסקו – הציור מבוצע כאשר הטיח כמעט יבש והפיגמנט חודר רק קצת לתוך הטיח.
  • שעווה חמה – שיטה בה השתמשו ברומא העתיקה.
  • טמפרה – שיטה עתיקה נוספת לציורי קיר היא בחומר המבוסס על חלמון אן חלבון ביצה שמהולים במים.

קיימות מספר רב של טכניקות המשמשות לציורי קיר: צבעי שמן, צבעי מים, צבעי אקריליק ואיירבראש.
כיום, ציורי קיר ניתן למצוא כיצירת אמנות בחללים שונים: ציורי קיר בגני ילדים, בבתי ספר, בתי חולים, בתי אבות, משרדים ובתים פרטיים.
כאשר הקיר משתלב בחלל הוא מהווה יצירת אמנות שעוטפת את המתבונן ומכניסה אותו לממד אחר. ציורי קיר מעניקים אשליה של מרחבים והסרת גבולותיהם הופכים לחלק אינטגרלי מהאדריכלות של החלל ומשפיעה על תחושות הדיירים.
ציורי קיר בגן ילדים יוצרים אווירה אופטימית ושמחה המעניקה לכל חלל אנרגיות חיוביות. הציורים הגדולים מעוררים את חוש הדמיון והיצירה של הילדים ומהווים מוקד משיכה והשראה בגן. אנו מנסים להתאים את נושאי הציור בצורה מיטבית לחלל הגן ולגרום לציור שייראה כחלק בלתי נפרד המשתלב עם סביבתו באופן הרמוני. אנו מקדישים זמן לתכנון נושאי הציורים ומנעד הצבעים מתוך מחשבה שאלו משפיעים על המסרים והתחושות שאותם אנו מעוניינים להעביר.

ציורי הקיר שלנו ניתנים לביצוע בשתי אפשרויות:
  • ציור קיר דקורטיבי – הזמנת ציור וביצועו מא' ועד ת' לפי דרישת הלקוח, נושא הציור יכול להיות במגוון תחומים: פנטסיה, ספרי ילדים, טבע (צמחים ובע"ח) ועוד.
  • ציור קיר לגן, או בית ספר – כסדנא בשיתוף ילדים ומבוגרים – ניתן להזמין סדנת ציור על קירות בו נלמד ונצייר יחד על הקיר כסדנא משותפת ומלאת הנאה לילדים ולמבוגרים.

 

אם ברצונכם לשמוע עוד על ציורי קיר לגני ילדים, ציורי קיר לבתי ספר, כיצד ניתן לשלב אותם בצורה נכונה בבית הספר או בגן ולשנות את החלל והקירות מקצה לקצה,אשמח אם תפנו אליי לקבלת מידע נוסף בטלפון: 052-2692135 או שתצרו קשר כאן.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן