בתי ספר וגנים

בתי ספר וגנים

סדנא ייחודית לבתי ספר וגנים שמותאמת למגוון גילאים, ניתן לשתף בסדנאות תלמידים וילדים החל מגן חובה, תלמידי בית הספר היסודי, חטיבות הביניים ותלמידי החטיבה העליונה וכמובן מבוגרים בכל גיל. הסדנא משתלבת בתוכניות הלימודים השונות בנושאי סביבה, מדעים ואמנות ומהווה חלק בלתי נפרד מהפעילות החברתית, הסביבתית והאומנותית של תלמידי בית הספר.
התלמידים לוקחים חלק פעיל ומשולבים בכל תהליך היצירה מתכנון הפסל, איסוף החומרים, בנייתו הפיזית וצביעתו. הפעילות בסדנא מתבצעת כפעילות רב גילאית המשותפת להורים וילדים או כפעילות שכבתית. הסדנא מותאמת לשכבת הגיל בהתאם ליכולות הפיזיות וההתפתחות הקוגניטיבית של הילדים. בניית הפסל בחצר בית הספר מחזקת את הקשר של הילדים והנוער לסביבת בית הספר, מה שמביא בסופו של דבר להפחתה בוונדליזם ובהשחתה של מתקנים המוצבים במרחב הציבורי.
הסדנא משפיעה על הילדים,בונה בקרבם הזדהות ומחויבות לסביבתם, מעוררת בקרבם גאווה ומקרבת אותם זה לזה. האובייקט הפיסולי, משפר את חזות הסביבה ומהווה תזכורת נוכחת למסרים הסביבתיים השונים שעלו בזמן היצירה בסדנה: מחזור, שימוש חוזר, צמצום והפחתת פסולת, איכות הסביבה ועוד. במהלך הסדנא נבנים פסלים ומתקנים שימושיים להנאה, משחק וישיבה בחצרות ובמרחבים הפתוחים של בית הספר ולטובת הקהילה כולה.
התוכנית מותאמת גם לבתי ספר של החינוך המיוחד ותלמידי ההכלה המשולבים בכיתות הרגילות של בתי הספר. העבודה והיצירה עם תלמידים בעלי צרכים מיוחדים מעניקה להם התנסות מיוחדת ובלתי שגרתית בתהליך מורכב ומעניין השונה מאוד משגרת הלימודים היומיומית.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן