גני סיפור

גני סיפור

בשנת 2000 החלה עירית חולון להקים בגנים ופארקים ברחבי העיר גני סיפור. בפרויקט זה מומחשים סיפורי ילדים קלאסיים ופופולאריים בישראל באמצעות פסלים סביבתיים, במשך השנים נוספו גני סיפור רבים וכיום מפוזרים כ-51 פסלים בגנים הציבוריים ובפארקים העירוניים.
המחשבה העומדת מאחורי המיזם היא שילוב הנעשה בין ספרות הילדים לבין אמנות. הילד המטייל באופן פיזי בתוך הסיפור יהווה הזדמנות מצוינת למזג בין ההנאה הנגרמת כתוצאה משימוש במתקני גינת השעשועים לבין המפגש הבלתי אמצעי עם סיפור ילדים מוכר. בדרך כלל נמצא את האומנות במוזיאונים או גלריות שמרבית הקהלים אינם נחשפים אליה באופן שוטף.
בניגוד אליהם, הפסלים הסביבתיים נמצאים באופן קבוע בסביבתם הטבעית והמיידית של ההורים והילדים. התושבים נחשפים אליהם בדרך לבית ספר, לקניות, בדרך לעבודה, ואחר הצהריים כאשר הם יוצאים עם ילדיהם לבלות בגינה הציבורית . ילדים שגדלו ונחשפו לאמנות בצעירותם , יוכלו אחר כך, ביתר קלות, לבקר בגלריות ומוזיאונים. רכישת השפה האומנותית והמפגש עם יצירת אומנות על צורותיה, צבעיה ואופני הביטוי שלה יהיו נגישים ומובנים יותר לילד שחווה זאת כבר בסביבת מגוריו. הרעיון ביצירת גני סיפור הוא ביצירת אמנות פתוחה, בלתי מנוכרת, ושנגישה לכל אחד ואחד.
ספרים הינם אבני התרבות שלנו, הם ממלאים את עולמנו בידע ומעשירים אותנו בדרכים רבות ומגוונות.
זאת חוויה מופלאה לקרוא סיפור נפלא וקסום ולאחר מכן להרים את הראש ולראות את הדמויות השונות יוצאות מבין דפי הספר והופכות באופן מפתיע לפסלים ולמתקני שעשועים.
הפסלים הגדולים והצבעוניים מזמינים את הילד (וגם את המבוגר) לקפוץ ולטפס עליהם ולערוך היכרות מחודשת עם הדמויות המוכרות והאהובות.
בעקבות הצלחתם של גני סיפור חולון, התרחב הביקוש ליצירת גני סיפור גם במקומות נוספים.  בשנים האחרונות הקמנו גני סיפור בבתי ספר ברחובות, אשקלון, אור יהודה ועוד. על מנת להפוך את החוויה לשלמה יותר אנו משלבים כחלק מהגן סיפור גם ספריית חוץ ומתחמי ישיבה.

הגנים ניתנים להקמה בשני פורמטים:

• כסדנא בשיתוף ילדים ומבוגרים – ניתן להזמין הקמת גן סיפור כפרויקט בנייה משותף, בו אנחנו מתכננים ביחד את הפסלים, בונים בשיתוף פעולה וצובעים אותם. ניתן לשלב בתהליך הבנייה עקרונות שימוש בחומרים ממוחזרים (recycle) או שימוש בחומרים הניתנים לשימוש חוזר (Reuse), סדנא זאת מעודדת חשיבה יצירתית, פיתוח הדמיון וחיבור לערכים של הדדיות ועזרה לזולת.
• גן סיפור שמוזמן ע"י הלקוח ומבוצע בשלמות על ידנו.

במהלך השנים בנינו מאות פרויקטים ופסלים סביבתיים שונים ברחבי הארץ, אם ברצונכם לשמוע עוד על גני סיפור,ספריות חוץ, ועל האפשרויות השונות כיצד ניתן לשלב אותם ביישוב או בחצר בית הספר ולהפוך את גני המשחקים למקום מפגש מיוחד וקסום,אשמח אם תפנו אליי לקבלת מידע נוסף בטלפון: 052-2692135 או שתצרו קשר כאן.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן