מרחבי למידה פתוחים

מרחבי למידה פתוחים

שיתוף הילדים בעיצוב ובניית הסביבה הלימודית תאפשר לתלמידים להטביע את חותמם האישי על הסביבה הפיזית ובכך תסייע בהידוק הקשר וחיזוק ההזדהות של התלמיד לסביבת לימודיו. בניית מרחבי למידה פתוחים ע"י התלמידים תגבש את קהילת המשתמשים: התלמידים, הצוות חינוכי והקהילה עצמה. שיתוף שוויוני ככל שניתן, של התלמידים בתכנון ובבנייה עצמית של המרחב הלימודי תעזור בהתאמת בית הספר לייחוד והלימודי וזהותו הקהילתית. התוצר הבנוי ישקף את הקשר שבין החזון הפדגוגי – תאורטי לבין עבודת התלמידים בשטח.
תכנון משותף של התלמידים וצוות בית הספר ליצירת פינות ישיבה עבור צוותים קטנים, מרחבי קריאה אינטימיים וספריות חוץ מפוסלות בחצר בית הספר עשויים ל"שבור" את הקונוונציה והאינטראקציה המקובלת המתקיימת (בכיתה הרגילה) בין תלמיד למורה ובין תלמיד לתלמיד.
הלמידה החוץ כיתתית במרחבים צבעוניים אינטימיים ומזמינים תוביל למפגש שוויוני ובלתי פורמאלי בין התלמידים השונים. המפגש במרחב הפתוח עשוי לפוגג מתחים ולהעניק גם לתלמיד השונה והחריג אפשרויות אמיתיות להשתלבות ולהעצמה אישית.
עיצוב מרחבי למידה בבית ספר יכלול מתקנים, משחקים ועזרי לימודי שונים שתוכננו תוך מחשבה על היבטים ארגונומיים וחוויית משתמש נכונה. ארגונם ותכנונם הנכון של האובייקטים יותאם לגילאים השונים ויאפשר ישיבה מודולארית.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן